Nyertesek

9. Friss Hús (2021)

Magyar versenyfilmek:

  • Legjobb magyar élő szereplős rövidfilm – Nagy Borbála: Pannónia dicsérete
  • Legjobb magyar animációs rövidfilm – Szakály Réka Anna: Reduction
  • Budapest a fiatal tehetségekért díj a legjobb 30 év alatti rendezőnek  Budapest Főváros díja – Botos Dániel (Valami történjen)
  • Legjobb színésznő – Bódi Zsófia (Kláramama uzsonnája)
  • Legjobb színész – Ujlaki Dénes és Váradi Gergely (Csendes környék)
  • Elismerő oklevél – Szabó Mátyás: Jövetel, Rudolf Olivér: Az X-Kryptonit Projekt, Szegedi Adél: Jelszó a *********-hoz
  • Magyar Játékfilmrendezők Egyesületének díja a legjobb magyar kisjátékfilmnek – Tóth Lili Laura: Mama büszkesége

Nemzetközi versenyfilmek:

  • Legjobb nemzetközi rövidfilm – Serhat Karaaslan: The Criminals
  • Elismerő oklevél – Daniel Gray: Hide, Andreas Vakalios: Mila
  • Közönségdíjak:
    • legjobb nemzetközi kisfilm – Henning Backhaus: The Best Orchestra in the World
    • legjobb nemzetközi dokumentumfilm – Roman Hodel: Das Spiel 
    • legjobb film a Queer szekcióban – Andella Mirtill: Mint egy haiku

Szakmai díjak:

  • Lovas Nándor-díj a pitchfórum legjobb filmötletéért – Horváth Réka: Balagán
  • Pitchfórum külön dicséret – Tőkés Anna: The Last Drop
  • Magyar Játékfilmrendezők Egyesületének díja a legjobb rövidfilmnek (pitchfórum) – Chilton Flóra és Tóth Bálint: Széllel szemben
  • Film Moon különdíja  K. Kovács Ákos: Branka, Tomek Ducki: Plantarium

8. Friss Hús (2020)

Magyar versenyfilmek:

  • Legjobb magyar élő szereplős rövidfilm – Kölcsey Levente: Szünet
  • Legjobb magyar animációs rövidfilm – Andrasev Nadja: Szimbiózis
  • A legígéretesebb 30 év alatti magyar rendező díja –  Beleznai Márk (Agapé)
  • Legjobb színésznő – Széll Viktória (Minden este, mikor leviszed a szemetet)
  • Legjobb színész – Kenéz Ágoston (Agapé)
  • Elismerő oklevél – Ászity Boglárka: Alvások 
  • Magyar Játékfilmrendezők Egyesületének díja a legjobb magyar kisjátékfilmnek – Nagy V. Gergő: Az ezredes a vörös nőért sír

Nemzetközi versenyfilmek:

  • Legjobb nemzetközi rövidfilm – Vytautas Katkus: Community Gardens
  • Elismerő oklevél – Pham Thien An: Stay Awake, Be Ready

Szakmai díjak:

  • Budapest Debut Film Award a BDFF legjobb filmötletéért – Nagy Borbála: Nincs itt semmi látnivaló
  • a BDFF különdíja – Zgijm Terziqi: 2000: A Post-War Odyssey 
  • Lovas Nándor-díj a pitchfórum legjobb filmötletéért – Hegyi Olivér: A szív kertje
  • Magyar Játékfilmrendezők Egyesületének díja a legjobb rövidfilmnek (pitchfórum) – Regős Ábel: Maja dala 

7. Friss Hús (2019)

Magyar versenyfilmek:

  • Legjobb magyar élő szereplős rövidfilm – Molvay Norbert: Jövő szerdán
  • Legjobb magyar animációs rövidfilm – Tóth Luca: Lidérc úr
  • A legígéretesebb 30 év alatti magyar rendező díja – Dávid Attila (Jakab)
  • Legjobb színész – Nagy Márk (Szokásjog)
  • Legjobb színésznő – Kötél Orsolya (Kék óra)
  • Elismerő oklevél – Szeleczki Rozália: Rozgonyiné, Lengyel Balázs: Hármasban, Fazekas Máté Bence: Apám szíve

Nemzetközi versenyfilmek:

  • Legjobb nemzetközi rövidfilm – Carolina Markowitz: The Orphan
  • A zsűri különdíja – Osman Cerfon: I’m Going Out For Cigarettes
  • Közönségdíj:
    • legjobb nemzetközi rövidfilm – Irene Moray: Watermelon Juice
    • legjobb film a Queer szekcióban – Ori Aharon: Rubber Dolphin
    • legjobb film a Queer Girls' Night Out szekcióban – Slava Doytcheva: Whole
    • legjobb film a MIDNIGHT szekcióban – Alberto Corredor: Baghead

Szakmai díjak:

  • Lovas Nándor-díj a pitchfórum legjobb filmötletéért – Turai Balázs: Amok
  • Budapest Debut Film Award a BDFF legjobb filmötletéért – Michal Blaško: Victim

6. Friss Hús (2018)

Magyar versenyfilmek:

  • Legjobb magyar élő szereplős rövidfilm – Kis Hajni: Last Call
  • Legjobb magyar animációs rövidfilm – Hegyi Olivér: Take Me Please
  • A legígéretesebb 30 év alatti magyar rendező díja – Nagy Szabolcs (Fiaskó)
  • Legjobb színész – Nagy Norbert (Rossz színész)
  • Legjobb színésznő – Für Anikó (Anyák napja)
  • Elismerő oklevél – Vácz Péter: Párnaarc, Deák Kristóf: A legjobb játék, Kovács István: Ostrom

Nemzetközi versenyfilmek:

  • Legjobb nemzetközi rövidfilm – Kaveh Mazaheri: Retouch
  • A zsűri különdíja – Sorayos Prapapan: Death of the Sound Man
  • Közönségdíjak:
    • Legjobb queer rövidfilm – Kis Hajni: Szép alak
    • Legjobb horror rövidfilm – Teemu Niukkanen: Fucking Bunnies
    • Legjobb nemzetközi rövidfilm – Chintis Lundgren: Manivald
    • Legjobb plakát – Márton Dániel: Rossz színész (plakátterv: Brunszkó László)

Szakmai programok:

  • Lovas Nándor-díj a pitchfórum legjobb filmötletéért – K. Kovács Ákos: Branka
  • A kritikaíró verseny díja – Simor Kamilla: Millió dolláros bébi dán módra

5. Friss Hús (2017)

Magyar versenyfilmek:

  • Legjobb magyar élő szereplős rövidfilm – Freund Ádám: Földiek
  • Legjobb magyar animációs rövidfilm – Tóth Luca: Superbia
  • A legígéretesebb 30 év alatti magyar rendező díja – Fekete Tamás (Asszó)
  • Legjobb színész – Vilmányi Benett (Asszó, Welcome)
  • Legjobb színésznő – Láng Annamária (Nem történt semmi)
  • Expats szekció közönségdíja – Steinmetz Anikó: Kiút
  • Különdíjak – elismerő oklevél: Fatér Ambrus: Légmell, Szentpéteri Áron: Láthatatlanul

Nemzetközi versenyfilmek:

  • Legjobb nemzetközi rövidfilm – Erik Ivar Saether, Nicolai Berg Hansson: Glass House
  • A zsűri különdíja – Leonardo van Dijl: Umpire

Szakmai programok:

  • Lovas Nándor-díj a pitchfórum legjobb filmötletéért – Hermán Árpád: Goodbye Frank
  • A Momentán társulat különdíja (pitchfórum) – Hermán Árpád: Goodbye Frank
  • Daazo fesztiválforgalmazó díja– Halász Júlia, Rubi Anna: A Birodalom utolsó napja
  • A kritikaíró verseny díja – Rostoványi Nóra: A felszabadulás konfliktusai

4. Friss Hús (2016)

Magyar versenyfilmek:

  • Legjobb magyar élő szereplős rövidfilm – Ferenczik Áron: Szabó úr
  • Legjobb magyar animációs rövidfilm – Bucsi Réka: LOVE
  • Elismerő oklevél  – Oláh Kata: En passant, Szilágyi Fanni: Fehér farkas, Kopasz Milán: Beyond

Nemzetközi versenyfilmek:

  • Legjobb nemzetközi rövidfilm – Fyzal Boulifa: Rate Me

Szakmai programok:

  • Lovas Nándor-díj a pitchfórum legjobb filmötletéért – Deák Kristóf: A legjobb játék
  • Daazo fesztiválforgalmazó díja – Deák Kristóf: Mindenki

 

3. Friss Hús (2015)

Magyar versenyfilmek:

  • Legjobb magyar élő szereplős rövidfilm – Szilágyi Fanni: Kamaszkor vége
  • Legjobb magyar animációs rövidfilm – Kreif Zsuzsanna, Zétényi Bori: Limbo-Limbo Travel
  • Különdíjak – Lichter Péter: Rimbaud, Barbara Ott: Sunny

Nemzetközi versenyfilmek:

  • Legjobb nemzetközi rövidfilm – Daisy Jacobs: The Bigger Picture

Szakmai programok:

  • Lovas Nándor-díj a pitchfórum legjobb filmötletéért – Nagy V. Gergő: Erős áll

 

2. Friss Hús (2014)

Magyar versenyfilmek:

  • Legjobb magyar rövidfilm – Bucsi Réka: Symphony no. 42
  • Acnecom kulturális és designügynökség különdíja – Hartung Attila: Ischler
  • Közönségdíj – Kovács István: Csúszópénz
  • Elismerő oklevél – Visky Ábel: Játszótársak, Szentpéteri Áron: Delfinkirály, Gelley Bálint: Otthon

Nemzetközi versenyfilmek:

  • Legjobb nemzetközi rövidfilm – Chema García Ibarra: Misterio
  • A zsűri különdíja – Kevin Meul: Cadet

Szakmai programok:

  • Daazo fesztiválforgalmazó díja – Brauner Máté: Előbb adtam
  • Acnecom kulturális és designügynökség által felajánlott különdíj – Hartung Attila: Ischler

1. Friss Hús (2013)

Magyar versenyfilmek:

  • Legjobb magyar rövidfilm a közönség szerint – Nagy Dénes: Lágy eső
  • A közönségszavazás második helyezettje – Tóth Barnabás: Újratervezés